Skip to main content

Szarfy (Aerial Silks)

Szarfy, czyli Aerial Silks, to wyjątkowa odmiana powietrznego tańca. Ćwiczenia w powietrzu, wykorzystujące szarfy wertykalne cieszą się rosnącą popularnością wśród wielu osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a także dzieci. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ zajęcia na szarfach to znakomity trening, zabawa oraz nauka świadomości własnego ciała.

Aerial Silks

Aerial Silks jest akrobatyką powietrzną polegającą na odpowiedniej technice wiązań nóg, rąk i korpusu wokół szarf tworząc tym samym widowiskowe figury. Taniec powietrzny, który wszyscy miłośnicy adrenaliny pokochają od ręki łączy w sobie cechy akrobatyki oraz gimnastyki sportowej, które każdy z nas uwielbia obserwować, jednak nie do końca wierzy, że sam byłby w stanie trenować. Tymczasem jest to jak najbardziej możliwe.

Dlaczego warto ćwiczyć Szarfy (Aerial Silks)?

  • Ćwiczenia odbywają się w powietrzu odciążają stawy kolanowe, biodrowe oraz kręgosłup jednocześnie wzmacniając otaczające je mięśnie, co zapobiega kontuzjom w tych rejonach w przyszłości.
  • Wykorzystanie elementów akrobatyki poprawia także gibkość, koordynację, równowagę oraz wzmacniają mięśnie głębokie. Jeśli więc masz „siedzący” tryb pracy lub inne dyscypliny sportowe (np. jogging) spowodowały u Ciebie kontuzję, to powinnaś spróbować tego typu treningu.
  • Pomogą wzmocnić ciało, spalić zbędne kalorie oraz wysmuklić sylwetkę.
  • Zajęcia są również wyjątkowym przeżyciem dla zmysłów – w końcu trening odbywa się w powietrzu! Tym samym to również sposób na świetną zabawę i spędzenie czasu w niesamowity sposób.

Jak przygotować się do zajęć?

Na trening zabierz: długie legginsy oraz koszulkę z długim rękawem. Pamiętaj też o sportowym staniku. Na zajęciach ćwiczymy boso. Klapki lub skarpetki będą Ci potrzebne, by przejść odcinek z szatni na salę i z powrotem.