Skip to main content

Stretching

Regularne, dobrze wykonane ćwiczenia rozciągające sprzyjają zachowaniu gibkości oraz sprawności w każdej dyscyplinie sportowej podnosząc mobilność oraz wydajność.

Stretching w Lejdis Studio

Lejdis Studio Gdynia oferuje dwa rodzaje zajęć rozciągających: innowatorskie zajęcia Lejdis Studio Szpagat Petarda oraz Stretching.

Szpagat Petarda  to innowatorskie zajęcia Lejdis Studio przeznaczone dla osób chcących przygotować swoje ciało do treningu:

  • pole dance,

  • aerial hoop,

  • bungee fitness na linach bungee gym,

  • oraz innych akrobacji.

Dlaczego rozciąganie jest ważne?

Rozciąganie jest istotnym, nieodłącznym elementem każdego treningu, którego ominięcie może mieć nieprzyjemne skutki (np. kontuzje, zakwasy). Powinno być częścią rozgrzewki oraz sposobem na wyciszenie organizmu po aktywności fizycznej. Rozciąganie sprzyja zachowaniu gibkości podczas trenowania różnych dyscyplin. Jako dodatkowe zajęcia, rozciąganie przynosi ulgę zmęczonym mięśniom i stanowi dobrą formę relaksu dla całego organizmu. Pozwala na uniknięcie kontuzji nie tylko na treningu, ale także w codziennym życiu.

KUP WEJŚCIE

Jak przygotować się do zajęć?

Na trening zabierz wygodny i komfortowy strój, który pozwoli ci na wykonywanie ćwiczeń rozciągających. Na zajęciach ćwiczymy w skarpetkach. Możesz zabrać ze sobą również klapki, które będą Ci potrzebne, by przejść odcinek z szatni na salę i z powrotem. Zaleca się zabranie swojej maty do ćwiczeń z domu.