Body Ball Pilates w Lejdis Studio Gdynia

Metoda Pilates  w Lejdis Studio Gdynia to rodzaj ćwiczeń fizycznych opierających się na najbardziej naturalnym ruchu ciała.

Jest to również sposób pojmowania własnego ciała lub nauka o nim. Ten doskonały system ćwiczeń opracowany przez Josepha H. Pilatesa – ponad 80 lat temu, to gimnastyka składająca się z serii, które koncentrują się przede wszystkim na mięśniach brzucha, szczególnie tych wewnętrznych, głębiej położonych. Ćwiczenia Pilatesa wzmacniają również i rozciągają całe ciało, od czubka głowy aż po palce stóp. Ten wyjątkowy system ćwiczeń kształtuje długie, sprawne i proporcjonalnie ułożone mięśnie – jak u tancerza.

Body Ball Pilates, Lejdis Studio Gdynia

Pilates Body Pilates Trening wzmacniający z wykorzystaniem dużych piłek. Zajęcia o średniej intensywności, wymagające ciągłego napięcia mięśni głębokich tułowia. Pozycje siedzące na piłce pozwalają odciążyć stawy nóg, między innymi biodrowe i kolanowe, ale także i skokowe. To bardzo bezpieczna lekcja, także dla osób po rehabilitacji, które mają słaby aparat więzadłowo-stawowy. Dodatkowo rozciąganie na piłce rozluźnia napięcia w obrębie mięśni pleców i je relaksuje.

Przeznaczony dla osób początkujących
Główny cel: modelowanie ciała, wzmocnienie mięśni stabilizujących, zapobieganie bólom kręgosłupa